Kondice a zdravá snídaně

Zdravou snídaní do kondice

Představte si sami sebe v optimální kondici

Zdravá a vyvážená snídaně je 1. krok ke štíhlosti a skvělé kondici.

Vaši energii a psychickou pohodu ovlivní správně složená snídaně odpovídající zásadám zdravého a vyváženého jídla. Nedávno bylo prokázáno silné spojení mezi nesprávnou snídaní a mnoha zdravotními problémy. Pravděpodobně víte, že se naše tělo skládá ze 100 biliónů buněk, které ke své každodenní činnosti potřebují 114 různých živin.Objednejte se na konzultaci zdarma

Snídaně = zdravý krok do nového dne

A musí být nejen zdravá, ale také nutričné vyvážená.

Snídaně by měla být prvním jídlem nového dne a dodat potřebnou startovací energii a palivo. Realita je však často jiná. Snídani často vůbec nestihneme, nebo se odbudeme pečivem namazaným "něčím" a zhltnutým za pochodu.

V lepším případě se snažíme "zdravě" začít den vločkami s mlékem a pod., což je hodně jednostranná sacharidová snídaně a ne komplexní.

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne - startuje tělo po osmi hodinách spánku, takže když ji vynecháme, brzy přijde únava. Pravidelná snídaně = součást boje proti obezitě, udržení kondice, udržení svalové aktivní hmoty, udržení zdraví.

Ranní jídlo působí jako jakýsi startér metabolismu

Ti, kdo ráno pravidelně a vyváženě snídají, a stravují se během celého dne rozumněji tak nemají takovou tendenci konzumovat prázdné kalorie, tedy jíst potraviny, které obsahují převážně rychlé sacharidy, ale nikoli vitaminy, minerály a živiny. Naopak ti, kdo nesnídají vůbec, mají potom tendenci spořádat přes den více tučných jídel a mívají také nutkání stále něco jíst i mezi jídly.

Přesto ranní stravovací zvyklosti lidí v České republice jsou velmi neuspokojivé. Někteří nesnídají vůbec, jiní si ihned po probuzení dopřávají zcela nevhodná jídla.

Důležité je dodržovat již od rána pitný režim, abychom do večera zvládli alespoň 2,5-3 litry tekutin. Ranní káva ani silný černý čaj se ovšem nepočítají.

Snídáte vyváženě, zdravě a pravidelně?

Samotná snídaně by nám měla dodat 20-25 % denní energie. Člověk bez snídaně má tendenci se přejídat nebo pojídat průběžně během dne různé nezdravé "mlsy". Roste riziko obezity a výživových nedostatků, nehledě na psychické následky.